Wystawy psów rasowych – informacje

Wystawy psów rasowych to ogromne przeżycie nie tyle dla czworonogów, ile dla ich właścicieli i miłośników zwierząt. Od tego, jak przygotują swoich pupilów do tego wydarzenia, będzie zależał ich efekt. Najgorsze jest bowiem mieć świetnego psa, a nie umieć go zaprezentować. Wystawcy często zapominają o wielu kwestiach, dlatego powinni zapoznać się z poradami, które uchronią ich przed porażką, a być może zagwarantują sukces. Oczywiście życzymy wszystkim wielkich sukcesów.

wystawa psów rasowych
Wystawa psów rasowych – zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com
Wystawa psów rasowych- co oceniają sędziowie?

Sędziowie mający doświadczenie w oglądaniu psów na różnorodnych wystawach oceniają wiele elementów, przede wszystkim zaś urodę czworonogów. Niemniej przygotowanie psa na wystawę musi być optymalne i powinno się wiązać także z odpowiednim przygotowaniem prezentera. Człowiek i zwierzę powinni stanowić zgrany zespół i pasować do siebie pod każdym względem – wtedy spodobają się także innym. Postawa człowieka ma bowiem duże znaczenie dla ostatecznego werdyktu.

Ideałem psa wystawowego jest zwierzę wyprostowane, skupione, napięte, oczekujące, wpatrzone w swojego pana i gotowe reagować na wszelkie jego polecenia. Pies ma poruszać się kłusem, tuż obok prezentera, nie goniąc i nie drepcząc w miejscu. Zatem jeśli chcesz, by twój pies wzbudził podziw na wystawach, musisz nauczyć go pewnych rzeczy, ocenianych na ringu. Zastanawiasz się jakie to umiejętności? Czytaj dalej Wystawy psów rasowych – informacje